ИЗБРАНА

МАШИНИ

Украсениот случај прекинувачот на EZC и T1 серија

Тие се една од новите прекинувачи дизајниран од страна на нашата компанија. Нејзините отценети изолација напон е 800V, таа е погодна за AC 50Hz, номинален напон 690V и below.The уредот се користи во ретко вклучен кола и ретко започна мотори. струјното коло прекинато, има функции на преоптоварување, краток спој и заштита под напон, и може да се заштити линии и електрична енергија опрема од оштетување.

Тие се една од новите прекинувачи дизајниран од страна на нашата компанија.  Нејзините отценети изолација напон е 800V, таа е погодна за AC 50Hz, номинален напон 690V и below.The уредот се користи во ретко вклучен кола и ретко започна мотори.  струјното коло прекинато, има функции на преоптоварување, краток спој и заштита под напон, и може да се заштити линии и електрична енергија опрема од оштетување.

МЕТОДИ НА МАШИНАТА алатки може ПАРТНЕР

Со вас секој чекор од патот.

Од изборот и конфигурирање на правото
машина за вашата работа е да ви помогнеме да се финансира купување кој генерира забележлива профит.

МИСИЈА

ИЗЈАВА

Жеџијанг Demin Електрични копродукции, Ltd е лоцирана во Xiangyang индустриска зона, Liushi Таун, Yueqing Сити, провинција Жеџијанг, Кина. Во исто време, Liushi град е исто така познат како електрични главен град на Кина. Demin Електрик е професионално ангажиран во нисконапонски електрични дизајн, производство, продажба и сервис како еден од претпријатието. Нашата компанија произведува главно DZ47 струјното коло минијатурни, струјното коло истекување DZ47, MCCB, DZ15 струјното коло прекинато, DZ15LE Истекувањето Автоматски прекинувачи, DZ20 серија истекување прекинувачи, транспарентни MCCB, АТБ, истекување прекинувачи и прекинувачи и ѕидни приклучоци и така натаму.

01
02
03
04
05
06
07
08

последните

ВЕСТИ

  • Заштита прекинувачи (украсениот случај прекинувачи)

    Заштита прекинувачи може да се подели во две категории, се однесува на струјното коло прекинато, само да се заштити нормална работа, а другата е на потребите на прекинувач за заштита и чести операции. По вториот тип на ситуација треба да се разгледа на оперативниот Condit ...