Кина 2/3/4 пол изолирање ножеви префрлат производител и снабдувач | Demin

2/3/4 пол изолирање ножеви префрлат

Краток опис:

Земја на потекло: Жеџијанг, Кина Името на брендот: DEMINDQ
Број на моделот: HD11F-400-38 Макс. Струја: 380A
Макс. Напон: 400V Име на производот: Рачно промени
Номинална струја: 400A Номинален напон: 380V
Тип: Прирачник Трансфер прекинувач Номинална фреквенција: 50Hz-60Hz
Стандард: GB14048.3 / IEC60947-3 Боја: Сива

детали за производот

Тагови производ

Пакување и испорака
Продажба на единици: Единствена ставка
Еден пакет големина: 50X50X50 см
Еден Бруто Тежина: 22,0 кг
Водечко време :
Кол (парче) 1 - 1000 1001 - 2000 > 2000
Est. Време (денови) 10 12 Треба да се преговара

 

Опис на производот

Опсег на примена

Отвори нож прекинувачи на ДМ серија и серија HS се погодни за AC 50Hz, номинален напон AC 400V, DC 230V, греење на струја за да 4000A комплетен сет на дистрибуција на уреди, греење струја за да 4000A целосен уред дистрибуција. А нож прекинувач со гаснење комора лак се користи за да се вклучи и да се прекине коло оптоварување. Нож прекинувач без лак гасење на комората е само за електрична изолација. Нож прекинувач е едноставна структура и лесен за ракување. Таа ги исполнува IEC 60947-3 и GB140483 стандарди.

T echnical параметар

Греење тековната о

200A

400A

600A

1000A

1500A

2000A

3000A

4000A

Отценети изолација напон Ui

660V

Отценети работен напон УЕ

AC400V, DC230V

Номинална фреквенција

50Hz

Користете Категории

AC-20, AC-23

Номинален капацитет поврзување (RMS)

2 kV

4 kV

6 kV

10 kV

15KV

20kV

30kV

/

Отценети кршење капацитет (RMS)

1.6kV

3.2kV

4.8kV

8KV

12kV

16kV

24kV

/

1s краткорочни толеранција на електрична енергија (RMS)

10k

20kV

25kV

30kV

40kV

50kV

60kV

80kV

механички век

10000

10000

5000

5000

3000

2000

1000

500

Електричен работен век)

1000

1000

800

800

500

300

200

100

Оперативен сила F

≤250N

≤300N

≤350N

≤400N

≤450N

≤500N

≤600N

≤800N

Информации за претпријатието

нашите сертификати

证书 01

нашата предност

1. UL, CE, TUV, CQC, CCC, ISO9001 сертификати
2. Повеќе од 11 години производство искуство
3. 75% од нашите производи се извезуваат во Европа, Северна, Јужна Америка, Африка и Азија и други земји.
4. Фабрика Големина: 6500 м2.
5. Силен технолошки капацитет, напредна опрема за тестирање на производството.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас