Кина 3 пол струјното коло производител и снабдувач | Demin

3 струјното коло пол

Краток опис:

Земја на потекло: Жеџијанг, Кина Името на брендот: DEMINDQ
Број на моделот: DMB1T-63H Тип: Мини
Број на полови: 1 Име на производот: DMB1T-63H
Номинална струја: 40A Номинален напон: 400V
Кршење капацитет: 8kA Стандард: IEC / EN60947
Боја: Сива Пол: 1P / 2P / 3P / 4P

детали за производот

Тагови производ

Пакување и испорака
Продажба на единици: Единствена ставка
Еден пакет големина: 50X50X50 см
Еден Бруто Тежина: 25,0 кг
Водечко време :
Кол (парче) 1-15.000 > 15000
Est. Време (денови) 11 Треба да се преговара

DMB1T-63H прекинато прилагодливи тековната минијатурен коло

Опис на производот

1. Сигурен заштита во случај на топлинска преоптоварување и краток спој
2. Погоден за монтажа incompact дистрибуција кутии
3. позиција индикатор Контакт црвено-зелена
4. Главните областа на префрлување примена и заштита на три-фаза AC мотори со моќност до 15KW ( 380 / 400V) и други корисници до to40A
5. Исто така погодна како главен прекинувач, изолирајќи карактеристики според tolEC / EN60947
6. Сите прирачник моторни стартери со термички преоптоварување трипал и магнетни краток трипал
7. терминали и опрема компатибилна со CLS6, Z-A40 , PFIM.

тип

Ajustable спектар на струја (А)

 DMB1T-16

10-16

DMB1T-40

16-25

Информации за претпријатието

нашите сертификати

证书 01

нашата предност

1.UL, CE, TUV, CQC, CCC, ISO9001 сертификати
2.More од 11 години, производството искуство
3,75% од нашите производи се извезуваат во Европа, Северна, Јужна Америка, Африка и Азија и други земји.
4.Factory Големина: 6500 м2.
5.Strong технолошки капацитет, напредна опрема за тестирање на производството.

Најчесто поставувани прашања

1.Are ви фабрика или трговско друштво?
Ние сме производител, нашата компанија е основана во 2008 година и има повеќе од 10 години искуство во меѓународната трговија.
2. Која е вашата главна производ?
Нашите главни производи се MCB, RCD, заостаната, Време прекинувач, Relaynd така натаму.
3: Дали имате каталог? Може ли да ми дадете на каталогот за да имате преглед на сите ваши производи?
Да, имаме производ каталог. Ве молиме контактирајте со нас на линија или пратете е-пошта да се прати на каталогот.
4. Може ли да ја посетите вашата фабрика?
Имаме над 4500 квадратни метри на просторот за работа и искрено добредојде на вашиот бизнис да се посети.
5. Секоја гаранција за квалитет и по продажбата на услуги?
Сите производи имаат 2-5 years'Guarantee. Ако било жалба квалитет, ние ќе им даде решение во рок од 5 дена.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас