Кина за прекин коло производител и снабдувач | Demin

прекинувач за прекин на колото

Краток опис:

Земја на потекло: Жеџијанг, Кина Името на брендот: DEMINDQ
Број на моделот: DMB1-63 H-2 Тип: Мини
Број на полови: 2 Име на производот: DMB1-63 H-2
Номинална струја: 63A Номинален напон: 230 / 400V
Стандард: IEC60898-1 Кршење капацитет: 6KA
Номинална фреквенција: 50Hz Пол: 1P 2P 3P 4P
Материјал: Висок стандард пластика бакар Боја: Црна Бела .... Среќавајте

детали за производот

Тагови производ

Пакување и испорака
Продажба на единици: Единствена ставка
Еден пакет големина: 50X50X50 см
Еден Бруто Тежина: 25,0 кг
Водечко време :
Кол (парче) 1 - 5000 5.001-15.000 15.001-20.000 > 20000
Est. Време (денови) 5 10 13 Треба да се преговара

паметни прекинувач прекинувач паметни прекинувачи минијатурен коло

Опис на производот

 High-кршење минијатурни прекинувачи на DMB1-63H-2 серија се погодни за AC 50Hz, номинален напон 230V / 400V и подолу.  Во линии со номинална струја од 63A или подолу,  Производот има функција на краток спој и преоптоварување заштита за електрична опрема. Производот се користи во ретко се конвертира опрема. Тој има карактеристики на прекрасен изглед, мали димензии, мала тежина, точно поставување на тековните трипал, сигурен акција, висока кршење способност и брзо трипал. Струјното коло се состои од шината, помошни контакти, аларм индикатор контакти, турист под напон, побудување турист и други додатоци. Во исто време, на школка и компоненти се изработени од високо пламен retardant и отпорност на удари пластика, која има долг животен век и подобро да ги исполнува потребите на users.It е производ е главно се користи за заштита на градење на осветлување и дистрибутивниот систем, и има изолација функција. Овој производ ги исполнува IEC 60898-1 и GB / T10963.1 стандарди.

 Технички параметар

Името на брендот

струјното коло DEMINDQ

Место на потекло:

 Жеџијанг Кина

Број на модел

DMB1-63H-2

тип

C

Номинална струја ln ( A )

6A 10A 16A 20A 25A 32A 40A 50A 63A

Номинален напон (V)

230 / 400V

UItimate кршење капацитет ICU ( kA )

6000A

Номинална фреквенција

50 / 60Hz

апликација

Апарати за домаќинство , индустрија

Столб

1P 2P 3P 4P

Тежина

 

механички век

10000

боја

бела

Информации за претпријатието

нашите сертификати

证书

нашата предност
  • UL, CE, TUV, CQC, CCC, ISO9001 сертификати
  • Повеќе од 11 години , производство искуство
  • 75% од нашите производи се извезуваат во Европа, Северна, Јужна Америка, Африка и Азија и други земји.
  • Фабрика Големина: 6500 m 2.
  • Силен технолошки капацитет, напредна тестирање опрема производство.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас